Προηγούμενο Πρώτη σελίδα Πάνω

Στους συμμαθητές μας θέσαμε τα παρακάτω ερωτήματα και αυτοί απάντησαν ανώνυμα δίνοντας μας κάποια αποτελέσματα που εκ των υστέρων επαληθεύτηκαν.

Ερωτηματολόγιο μαθητών

1. Παρακολουθείτε το Big Brother;

α) Ναι

β) Όχι

γ) Δεν τον ξέρω τον κύριο

δ) Σπάνια

2. Ποιος πιστεύετε ότι θα κερδίσει τα 50 εκατομμύρια δραχμές του Big Brother;

α) Νικόλ                                                                                          ε) Χρήστος

β) Δώρα                                                                                          στ) Πρόδρομος

γ) Κώστας                                                                                       ζ) Τσάκας

δ) Κατερίνα                                                                                     η) Ντίνος

Αποτελέσματα

Σύμφωνα με έρευνα που έγινε σε 500 άτομα. Διαπιστώνουμε ότι το 91% παρακολουθεί το Big Brother. Από αυτούς το 75% τακτικά. Αντίθετα, μόλις το 2,5%  φαίνεται να μην έχει ενημερωθεί για την πιο πολυσυζητημένη εκπομπή. Ακόμα κάποια στατιστικά που έχουμε στα χέρια μας αποδεικνύουν ότι το παιχνίδι παρακολουθείται από 1500000 τηλεθεατές ημερησίως και τις Κυριακές ξεπερνά τους 2000000.

Σύμφωνα με τα στατιστικά, το μεγάλο φαβορί του Big Brother είναι ο Γιώργος, ο λεγόμενος Τσάκας. Ενώ με πολύ μικρή διαφορά ο Ντίνος, η Νικόλ και ο Πρόδρομος «παλεύουν» για τη δεύτερη θέση που θα τους δώσει την ευκαιρία να παραμείνουν παρέα με το Γιώργο μέχρι και την τελευταία ημέρα.

Αντίθετα τα μεγάλα αουτσάιντερ είναι ο Χρήστος, η Κατερίνα και ο Κώστας με τους πρώτους δύο να επικρατούν για πρόωρη αποχώρηση από το σπίτι του «Μεγάλου Αδελφού»

Σιροστάν Βαλέριος Γ3

Χρυσός Δημήτρης Γ3